• ÚVOD

 • GALERIE

 • MODELY

 • DÍLNA

 • ELEKTRONIKA

 • ODKAZY

 • ZAČÁTEČNÍK

 • ODKAZY A LINKY


  PŘÁTELSKÉ WEBY


  Stránky kamarádů z modelářského klubu v Třebechovicích pod Orebem.
  Osobní stránky našeho kamaráda a člena klubu Honzy Matlase. Stránky se věnují především RC modelům a všemu co se týka letadel.
  Web zabývající se taky tak trochu modelařinou. Stránky patří naši kamarádce Adrianě Koucké, která tvoří šperky z trochu neobvyklé hmoty zvané FIMO.

  ČESKÁ DISKUZNÍ FÓRA


  Diskuzní fórum o rádiem řízených modelech především pro modeláře Východních čech, ale vítán je kdokoliv :). Na tvorbě fóra jsme se podíleli osobně.
  Různé zajímavé články z modelařiny(návody na stavbu, recenze, fotogalerie, reportáže...) K článkům je možné přidat komentář. Součástí webu je i diskuzní fórum zaměřené hlavně na lodě. Pro možnost přispívání do fóra je nutná registrace.
  Zajímavé fórum o expedicích s modely aut a o všem co s tím souvisí. Dejte dohromady partu kamarádů s RC teréňáky a vyrazte objevovat krásy přírody.
  Modelářské-fórum: Auta, letadla, vrtulníky, lodě... o tom všem zde můžete diskutovat.
  Diskuzní fórum modelářů se spoustou informací k oblasti rc modelů.

  ESHOPY V NAŠEM OKOLÍ


  Specializovaná prodejna s RC modely a veškerým vybavením pro modeláře letadel,aut,vrtulníků ale i tanků apd. Kamenná prodejna v Hradci Králové.
  Další prodejna se sortimentem pro modeláře. Kamenná prodejna v Hradci Králové.

  ZAJÍMAVÉ STRÁNKY


  Akademie letectví - internetový magazín o letectví, kde najdete vysvětlení různých fyzikálních vlastností letadel a spoustu dalších zajímavostí, které byste jinde těžko hledali...třeba jak funguje sklopná vrtule, vliv profilů na chování letadla atd. Pokud se chystáte stavět vlastní model, nebo si jen chcete prohloubit své znalosti, doporučujeme důkladně si tento web pročíst.
  Fotogalerie RC modelů letadel,lodí a aut. Najdete zde spoustu fotografií a informací o modelech všech kategorií. Zvěřejňování fotek je možno po registraci, ale čtení a prohlížení volně přístupné. Najdete zde inspiraci pro stavbu či koupi.
  Videogalerie na způsob youtube, akorát s RC modely. Je rozdělena do několik skupin a po registraci umožňuje vkládání vlastních videí..
  Informace o počasí hlavně pro příznivce letectví. Předpovědi větru a srážek po hodinách i na druhý den, předpověď termiky a další...
  Mapy předpovědí větru, vlnových rozruchů ve výšce 2km, předpovědi stoupání v různých hladinách, vývoje oblačnosti a další zajímavé meteorologické informace především pro plachtaře.

  ZAHRANIČNÍ FÓRA


  Velmi rozsáhlé diskuzní fórum v anglickém jazyce o různých typech RC modelů. V diskuzích je spousta zajímavých článků a podrobných návodů ke stavbě. Ze zajímavostí vybíráme třeba modely ornitoptér, hydroplánů, letadel s kolmým startem (VTOL),pokusy o solární modely...
  Kromě rozsáhlého fóra, které se mi zdá o trochu menší než RCGroups, web obsahuje i různé články, reportáže, recenze, video galerii do které lze nahrát RC videa (podobné jako youtube). Celý web je opět v angličtině.
  Informace o povolených frekvencích určených výhradně pro provoz modelů v Evropě i vybraných zemích ve světě. Tabulky frekvenčních pásem jednotlivých zemích ovšem nezahrnují volné frekvence jako je například 2,4Ghz.

  ZAHRANIČNÍ ESHOPY

  Populární HongKongský eshop s modelářským zbožím.
  Další z levných HongKongských modelářských eshopů. Některé položky jsou s poštovným zdarma.
  A do třetice tu máme eshop se vším možným, včetně RC vybavení. Eshop je opět v HongKongu a poštovné je tentokrát úplně zdarma.


  FOTOGALERIE


  FOTOAKTUALITA:


  NAŠE LETIŠTĚ:

  AKTUÁLNÍ POČASÍ:

  Copyright © 2009-2017
  KARAS a ZDEKAR
  (tokaras@seznam.cz)


  TOPlist