• ÚVOD

 • GALERIE

 • MODELY

 • DÍLNA

 • ELEKTRONIKA

 • ODKAZY

 • ZAČÁTEČNÍK

 • Autor článku: MICHAL

  KUFR NEJEN PRO VYSÍLAČ


  Když jsem měl k dispozici veškerou elektroniku a absolvoval prvních pár návštěv „letiště“ se svým prvním modelem Easy Glider Pro, začal jsem přemýšlet nad tím, jak bezpečně a pohodlně uchovávat a hlavně přepravovat vysílačku a případně také ostatní elektroniku. V počátku jsem vše převážel většinou v originálních obalech, takže jsem s sebou vozil několik krabic o různé velikosti. V podstatě to byl celkem bezpečný způsob, protože například vysílač Optic 6 je od výrobce dodáván v dvoudílném polystyrenovém obalu, který ho opravdu dobře chrání před poškozením a také nabíječka je uložena v krabičce z tvrdého papíru. Větší problém může nastat při opakovaném vyndávání a zandávání zařízení. Je to dost zdlouhavé, nepohodlné a ať chceme nebo ne, tak se touto manipulací dříve či později originální obal poškodí a vyjímání a ukládání se tak stává stále komplikovanějším. Z tohoto důvodu jsem se začal poohlížet po něčem, v čem bych mohl alespoň vysílačku bezpečně převážet a uchovávat. Existují všelijaké vaky a kufry určené pro přepravu vysílačů různých typů. Vak se mi ale nezdál tak praktický, proto jsem se rozhodl pro kufr.
  Hledal jsem různé kufry převážně na internetu a zpočátku to vypadalo, že bych pořídil malý kufřík, do kterého bych vložil alespoň vysílačku. Ve fázi vybírání jsem shodou okolností jel na služební cestu do Německa, kde jsem navštívil supermarket Bauhaus. V tomto obchodě jsem nečekaně narazil na dva kufry podobné konstrukce o různé velikosti. Provedení se mi líbilo a vyhovovalo mým představám a účelu použití. V obou případech se jednalo o fotokufr, tedy kufr určený především pro bezpečnou přepravu fototechniky. Jeden byl malý, takže bych do něho umístil pouze vysílačku (cena cca 25€; kurz byl v tu dobu okolo 25,-Kč/€), ten druhý byl podstatně větší (cena 40€). Po krátkém váhání jsem se rozhodl pro ten větší. Hlavním důvodem bylo to, že se do něho vejde vlastně vše, co s sebou na létání potřebuju (samozřejmě kromě modelu ). Ukládací prostor je u obou variant tvořen tlustým molitanem, který je prořezaný na pásky čtvercového průřezu o délce strany 1,5cm. Tyto pásky jsou cca 10cm dlouhé a lze je podle potřeby vytrhnout. Po vytrhnutí pak na dně zůstane asi 2cm tlustý molitan a kolem 10cm vysoké molitanové ohraničení (z ostatních neodtrhnutých pásků). Tímto způsobem lze v kufru vytvořit úložný prostor pro jakýkoliv předmět.

  Popis kufru:
  - značka: WISENT
  - všechny hrany kufru jsou obloženy hliníkovými lištami
  - vnější stěny víka, spodní strany a boční části jsou tvořeny hliníkovým plechem s drobnými výstupky
  - zavírání je realizováno pomocí dvou kovových přesek s možností uzamknutí
  - velká, otočná a do ruky dobře padnoucí rukojeť
  - k dispozici je odnímatelný popruh, který slouží k nošení přes rameno
  - víko je z vnitřní strany vybaveno molitanovou vystýlkou s výstupky a jeho hloubka je cca 4cm
  - ukládací část pro věci je tvořena molitanem o tloušťce 12cm, který je složen z odtrhávacích pásků

  Rozměry:
  vnější rozměry: 46,5x35x17cm
  vnitřní rozměry: 44x31x14cm

  Závěr

  Vzhledem k provedení kufru jsou uvnitř uložené věci velmi dobře chráněné proti mechanickému poškození při převozu nebo skladování. Prostor je dostačující. Z níže uvedených obrázků je vidět, že se mi tam bez problémů vejde veškerá potřebná elektronika: vysílač Optic 6 s adaptérem pro nabíjení, nabíječka Raytronic C12 s veškerým příslušenstvím a kabely, kamera, dva Li-pol akumulátory (3 čl., 2200mAh), dále ještě v kufru převážím popruh pro zavěšení vysílače na krk a sluneční brýle. I přes všechny uložené věci je v kufru ještě místo na další drobnější předmety, které možná časem přibudou (např. další akumulátor, …).

  FOTOGALERIE


  FOTOAKTUALITA:


  NAŠE LETIŠTĚ:

  AKTUÁLNÍ POČASÍ:

  Copyright © 2009-2017
  KARAS a ZDEKAR
  (tokaras@seznam.cz)


  TOPlist