• ÚVOD

 • GALERIE

 • MODELY

 • DÍLNA

 • ELEKTRONIKA

 • ODKAZY

 • ZAČÁTEČNÍK

 • Autor článku: ZDEKAR

  FOX
  Úvod:
  Možná jste už na tohle letadélko narazili někde v modelářské prodejně nebo na internetu a přemýšleli nad ním , že by to mohla být pěkná hračka pro děti... ano mohla a nejen pro ně .


  Stavebnice
  cena: 290,- Kč
  Letadélko lze zakoupit do 290 Kč v různých barevných provedeních (třeba zde ).
  Sestavení je velice jednoduché. V igelitovém pytlíku jsou jen 3 díly (trup s kabinkou, křídlo a výškovka). Pokud byste to využili jen jako házedlo, pak stačí jen zasunout křídla a výškovku do trupu a jít si házet. Pro RC létání je vhodné jejich usazení ještě pojistit lepidlem.


  Možné varianty použití

  Házedlo
  O házedle jsem už trochu napsal. V podstatě lze házet jako šipku nebo hodem za křídlo poslat do výšky. Pokud to bude lítat nějak podivně, tak je potřeba zkontrolovat vyvážení a přidat zátěž na čumák nebo na ocas. Těžiště je zhruba 4cm od náběžné hrany křídla.

  Bezmotorové letadélko
  Pokud se rozhodnete stavět bez motoru, pak váhu letadla nejspíš udržíte do 50g. Takové letadélko lze využít buď jako řízené házedlo, vytahovat ho na gumicuku nebo jiným letadlem nebo pro lítání na svahu.

  Motorové letadélko
  Tady se dostávám ke kategorii, kterou používám já. Na prvního foxe, kterého jsem dal dohromady jsem využil nevyužitou elektroniku co jsem měl doma. Tím se také váha dostala nad obvykle udávanou max. hranici 150g.
  Můj fox váží 182g, ale lítá dobře. Klidně bych mu naložil i až 220g, ale chtělo by to mnohem výkonnější motor a byla by to spíš už stíhačka. Čím menší váha, tím líp model plachtí. Se 182g a plošným zatížením 56g/dm2 to už moc neplachtí a bez motoru klesá pod úhlem 20°. Také pádová rychlost je vyšší a je potřeba většinu času lítat pod motorem.

  Parametry:
  rozpětí:50cm
  délka:50cm
  váha:182g
  motor:FC 28-05 2840Kv
  regulátor:Mystery 20A
  baterie:Ray 2S 850mAh
  serva:2x HXT 900
  přijímač:Assan X8R4


  Měřené veličiny:
  Příkon pohonu: 55W
  Odběr: 8A


  Jelikož doposud nemám letadlo schopné startu ze sněhu, rozhodl jsem se postavit ještě foxe č.2 s tlačným motorem. Zároveň jsem chtěl váhu stlačit hodně dolu, tak jsem pořídil lehčí komponenty.

  Parametry:
  rozpětí:50cm
  délka:50cm
  váha:112g
  motor:Turnigy 1230,4500kV
  regulátor:Mystery 12A
  baterie:Hyperion 2S 460mAh G3
  serva:2x HXT 500
  přijímač:Assan X8R4

  Ještě mě napadlo postavit foxe na dmychadlo jako stíhačku, ale k tomu se asi v blízké době nedostanu, jelikož bych těch foxů měl už moc


  Galerie:
  
  FOTOGALERIE


  FOTOAKTUALITA:


  NAŠE LETIŠTĚ:

  AKTUÁLNÍ POČASÍ:

  Copyright © 2009-2017
  KARAS a ZDEKAR
  (tokaras@seznam.cz)


  TOPlist