• ÚVOD

 • GALERIE

 • MODELY

 • DÍLNA

 • ELEKTRONIKA

 • ODKAZY

 • ZAČÁTEČNÍK

 • Autor článku: KARAS

  TERMOVAK PRO VYSÍLAČ - TURNIGY
  Létání v zimě má své kouzlo ale i úskalí. Klesne-li teplota pod 10°C a začne foukat podzimní vítr, je správná chvíle zakročit proti prochladnutým rukám. Nenalítal jsem mnoho zim, ale když už jsem byl lítat, tak mě obtěžovalo, jak ruce rychle prochladnou. Nejen, že je to nepříjemné, ale i nebezpečné. Dojde ke snížení citlivosti v prstech a může hrozit i pád modelu.
  V tuzemských obchodech jsou v nabídce Termovaky, chcete-li Zateplené vaky pro vysílače. V podstatě je to obal, do kterého umístíte vysílač a tudíž nemáte ruce přímo holé. Problém je s cenou. Unás se dají koupit zhruba za 1000,-, což není málo. V zahraničí, respektive na Hobbycity si lze pořídit termovak za poněkud jiné peníze. V přepočtu i s poštovným necelé čtyři stovky.Zde je odkaz.
  Vak značky Turnigy je velmi lehký a dostatečně velký, takže i vetší vysílač se tam vejde. Po zasunutí rukou je okamžitě znát, že ruce jsou chráněny. Problém nastal tehdy, když začalo foukat. Jelikož jsou otvory celkem velké, tak ruce během chvíle také prochladly. Proto jsem zapřemýšlel a řešení bylo na světě. Stačí mít šikovnou mamku či drahou polovičku. Na otvory jsme našili "rukávy". Takové ty konce co máme každý na bundách, kde končí rukávy. Bohužel se vstup do vaku poněkud ztížil. Takže je potřeba buď startovat ze země nebo požádat někoho, aby vám model hodil.
  Ovšem rukávy se osvědčili. Ať fouká či chumelí, tak moje ruce jsou v teple. Časem se průzor bohužel zamlžuje, jelikož je uvnitř tepleji, ale myslim, že to ničemu nevadí, to podstatné je splněno. Vysílač uvnitř drží pomocí popruhu na krku, který je skrz průzor přidělán k vysílači.
  Srovnám-li Turnigy vak a termovaky nabízené v tuzemsku, tak ty tuzemské jsou zajisté kvalitnější, mají již integrované "rukávy", ovšem cena více než dvojnásobná má také svou váhu.

  FOTOGALERIE


  FOTOGALERIE


  FOTOAKTUALITA:


  NAŠE LETIŠTĚ:

  AKTUÁLNÍ POČASÍ:

  Copyright © 2009-2017
  KARAS a ZDEKAR
  (tokaras@seznam.cz)


  TOPlist