• ÚVOD

 • GALERIE

 • MODELY

 • DÍLNA

 • ELEKTRONIKA

 • ODKAZY

 • ZAČÁTEČNÍK

 • Autor článku: KARAS

  NABIJEČKA Robbe Power peak Li4 EQ-LCD


  S nárůstem mého leteckého hangáru jsem zauvažoval o lepší nabíječce. Na trhu jich je spousta. Také cenové kategorie jsou různé, ale já jsem hledal pěknou, levnou a kvalitní nabíječku, která by splnila mé představy. Levné nabíječe nesplňovali podmínku ukazatele dobíjení atd. Cenově dražší nevyhovovaly představě mé peněženky a tak jsem se dal zlatou střední cestou. Do oka mi padla nabíječka Dualsky N61e. Jak vzhledově tak funkcemi i cenou mi vyhovavala, ale po zjištění činského výrobce jsem nakonec ustoupil. Po dlouhém prohledávání internetu jsem narazil na myslím kvalitní nabíječ značky Robbe. Cenová kategorie mi vyhovovala. Funkcemi sice nehýřila, ale v době akumulátoru typu Li-pol, mi plně vyhovovala. Netrvalo dlouho a koupil jsem jej. Po rozbalení mě překvapila velikost. 12x6,5 cm není opravdu moc, zařadil bych ji do právě vymyšlené kategorie, kapesní nabíječe.Dobře čitelný display o velikosti 1,5x5,5 cm se mi libil. Display zobrazoval postupně nabíjecí proud, napětí akumulátoru a dodaný náboj. Změna probíhá v intervalu 1 s. Stupnice kolem otočného voliče nabíjecího proudu by mohla být podrobnější. Nějaké přesné nastavení proudu je zde obtížnější. Čtyři LED signalizující balancování jednotlivých článků je přínosem pro lepší údržbu a nabíjení aku. Dioda signalizující stav nabíjení, mění svoji barvu podle nabíjecího proudu a počtu článků.
  Nabíječ je opatřen pozlacenými konektory a servisním konektorem typu Dualsky. Na napájecí části je opatřen 20A pojistkou a kabely tzv. krokodylky.
  Myslím, že kvalita značky Robbe je dosti známá, to platí i pro tento nabíječ. Mohl by sice být výkonější ale zvládne nabíjet 3s li-pol až do proudu 2,5A. Nabíječ má rozsah 300mA - 3A a zvládne až čtyři články. Tento nabíječ doporučuji těm, kteří létají Li-pol a mají hlouběji do kapsy. Cena 1100,- neni zase tolik.

  Technická parametry:

  - vstupní napětí 11-15 Volt DC
  - počet článků 1-4 Li-Ion anebo Li-Pol
  - nabíjecí proud 0,3-3 A (30W)
  - rozměry 120 x 65 x 25 mm
  - váha 175 g
  - výstupní napětí 16,8 Volt
  - proud Ekvalizéru ca. 40 mA

  FOTOGALERIE:


  FOTOGALERIE


  FOTOAKTUALITA:


  NAŠE LETIŠTĚ:

  AKTUÁLNÍ POČASÍ:

  Copyright © 2009-2017
  KARAS a ZDEKAR
  (tokaras@seznam.cz)


  TOPlist