• ÚVOD

 • GALERIE

 • MODELY

 • DÍLNA

 • ELEKTRONIKA

 • ODKAZY

 • ZAČÁTEČNÍK

 • Autor článku: KARAS

  SPEKTRUM DX6i  Se zvrustající náročností a počtem letadel, jsem začal uvažovat o lepší RC soupravě. Na trhu je spousta typů, ale ne všechny uspokojily mé požadavky. Již rok jsem vlastnil Spektrum DX5e, zasvěcení ví, že to není počítačová souprava. Problém nastal, když jsem potřeboval nastavení vztlakových klapek či brzd. Další problém je absence paměti, tzn. je potřeba mít všechny modely stejně nastaveny, nebo mít zapsáno jak byly nastaveny trimy atd.
  Jako uživatele DX5e mě zaujala DX6i. Nejen příznivou cenou ale desingem a funkcemi. Jedinný faktor, který mě donutil váhat byla cena přijímačů. Proto jsem pokukoval po Hitec Optic 6, kterou vlastní Zdekar Hitec Optic 6 Společně s modulem od Assanu z Hobbycity by tvořila celkem dobrou vysílačku. Cenově by to vyšlo stejně jako nová DX6i. Nevýhodou Optic 6 je nepraktické umístění GHz-ové antény. Lze sice dokoupit prodlužovací label a umístit jej místo běžné prutové antény, ale není to ono. Další nevýhodou, ač se někomu může zdát jako zbytečnost, je absence tzv. Modelmatch. Toto je technologie vyvinutá firmou Spektrum, zabraňující ovládání modelu s jinou pamětí v RC soupravě.
  Nakonec jsem se rozhodl pro Spektrum DX6i. Jelikož jsem vlastil Dx5e, tak jsem prodal pouze vysílač a přijímač AR500 si ponechal. Nastala doba abstinence, jelikož mi chyběly peníze na koupi nové soupravy. Jako dar z nebe se mi naskytla možnost kopě "ojeté" soupravy Spektrum DX6i. Za téměř poloviční cenu jsem koupil rok starou vysílačku s přijímačem. Ochota prodávajícího mi umožnila nejprve vyzkoušet a poté zaplatit.
  Když mi konečně dorazila domů, tak jsem byl mile překvapen. Vypadala jinak než na obrázku. Samozřejmě následoval proces testování a učení se. Při prvních "krocích" mě nadchlo jednoduché ovládání jedním tlačitke (rolovátke), nadruhou stranu mě zaskočilo množství položek v menu, jelikož jsem to viděl poprvé. Samozřejmě jsem pročetl návod a snažil se pochopit základní funkce, abych mohl oživit svého Braníka. Braník
  Z prvního letu jsem měl trochu strach, přeci jenom nevím co tam mám jak nastaveno.Provedl jsem test dosahu a hurá do vzduchu. Přišlo mi, že letadlo se ovládá jako přesněji a rychlejí. Spokojenost byla na místě, bylo to přesně co jsem si přál.
  Nebudu zde popisovat jak se co nastavuje či co kde je, na to je návod k použití, jsou to pouze mé vlastní zkušenosti a dojmy. Ti kdo uvažují o této soupravě ji můžu vřele doporučit. Ostatně myslím, že na netu je spousta info, ale kdykoliv se na něco budete chtít zeptat, nebojte se a kontaktujte mě.

  FOTOGALERIE

  

  FOTOGALERIE


  FOTOAKTUALITA:


  NAŠE LETIŠTĚ:

  AKTUÁLNÍ POČASÍ:

  Copyright © 2009-2017
  KARAS a ZDEKAR
  (tokaras@seznam.cz)


  TOPlist