Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat
 • ÚVOD

 • GALERIE

 • MODELY

 • DÍLNA

 • ELEKTRONIKA

 • ODKAZY

 • ZAČÁTEČNÍK


 • Autor článku: KARAS

  NOK - 1

  Tuto stíhačku jsme se rozhodli postavit za účelem kombatu. Postupem času se rozrostl na noční kombat. Letadlo je vlastního návrh, ikdyž malá inspirace zde zahrála roli. Celá konstrukce byla navržena za účelem nížkých nákladů a jednoduchosti.

  STAVBA

  Základem je jedna deska EPP o rozměrech 900x600x10 mm. S touto deskou si bohatě vystačíme. Nejdříve bylo potřeba udělat šablony na všechny výřezy. K vyřezání jednotlivých částí posloužil lámací nůž. Hlavním prvkem letadla je křídlo, které je z jedné části a nemá žádný profil. Kabina a trup je slepený z jednotlivých výřezů a vybroušeny do potřebných tvarů. Křídlo je potřeba vyztužit uhlíkem (pásek,trubka). Před slepením veškerých dílů je potřeba si rozmyslet umístění elektroniky. Poloha baterie a regulatoru se volí podle jejich hmotností. Serva jsou z boku v trupu, co nejdále vzadu. Než se přilepí trup, nesmíme zapomenou na protažení veškeré kabeláže. Dodatečné osazení je komplikovanější.

  OSVĚTLENÍ

  Mám decentní ale plně dostačuje orientaci a viditelnosti. Vpředu jsem umístil dva reflektoru a LED 5mm. Vzadu, u motoru, jsou také dva reflektory s 3mm LED. Na koncích křídel jsou LED pásky, vždy po 3 diodách. Zespodu jsem umístil LED pásek, pro lepší viditelnost při průletech nad hlavou. Dodatečně jsem přidal LED pásky na stabilizátory, jelikož se mi zdálo, že by orientace mohla být snížena.

  PARAMETRY
  Rozpětí: 650mm
  Délka: 590mm
  Váha: 360g
  Motor: C20 2050 kV
  Regulátor: HC 18A
  Vrtule: 6,5x4 (pružný unašeč)
  Serva: HXT 900
  Baterka: Li-Pol Turnigy - nanotech 3S 1000mAh


  ZÁVĚR

  Byl úspěšně zalítnut. Je potřeba najít optimální těžiště, jelikož u těchto modelů je to obzvlášť citlivé. Jinak létá pěkně dokonce i rychle.
  Ikdyž stavba byla celkem jednoduchá a letové vlastnosti jsou dobré, nedoporučoval bych tento model úplným začátečníků. Je potřeba jej držet na rychlosti.

  FOTOGALERIE   

  Strana:  1   2   3  


  FOTOGALERIE


  FOTOAKTUALITA:


  NAŠE LETIŠTĚ:

  AKTUÁLNÍ POČASÍ:
  HTML weather
  YoWindow.com yr.no

  Copyright © 2009-2017
  KARAS a ZDEKAR
  (tokaras@seznam.cz)


  TOPlist