Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat
 • ÚVOD

 • GALERIE

 • MODELY

 • DÍLNA

 • ELEKTRONIKA

 • ODKAZY

 • ZAČÁTEČNÍK

 • Autor článku: ZDEKAR

  KHIOR'I (NOK-3)
  Úvod:
  Letadlo NOK (Noční Osvětlený Kombat) vzniklo jako vlastní návrh Karase, aby jsme měli nějaké letadlo na kombatění. Později jsme se dohodli, že by se mohli přidat nějaké ledky a tak s ním létat i v noci. Zvláště noční kombat se stuhami bude jistě zajímavý.
  Zatím jsem jediný z naší letky, kdo toho letadélko dal dohromady a tak tu zatím bude jen to moje. Později na stránce přibudou i verze ostatních letců z našeho klubu.  Stavba:
  Všechny verze toho letadla jsou stavěny podle stejného návrhu z jedné desky EPP o tloušce 1cm bez profilu na křídle.EPP deska o této síle je dost pružná a proto je potřeba celé letadlo dostatečně prošpikovat uhlíkem. Nejvíc se nám osvědčily uhlíkové pásnice o tloušce 1mm a šířce 4mm. Pásek se dá ohnout do oblouku a vsadit do křídla.  Osvětlení:
  U mého modelu je ostvětlení řešeno pomocí LED pásků z číny, které jsou dálkově spínatelné pomocí RC spínače od Šadu. Pásky jsou tvořeny z 3 diod do serie s předřazeným odporem spojených paralelně do pásku. Celý pásek obsahuje 20 takovýchto trojic, dohromady tedy 60 diod. Každou trojici je možné odstřihnout a spolu s ostatními barvami spojit do jednoho nového pásu. Pás je možné napájet baterií o napětí až 12,6V (tedy 3-článek lipol).  Parametry:
  Rozpětí: 650mm
  Délka: 590mm
  Váha: 430g
  Motor: Ray 2830/09
  Regulátor: Ray 18A
  Vrtule: GWS 8x6 (pružný unašeč)
  Serva: HXT 900
  Baterka: Lipol Zippy 3S 1600mAh 20C

  Na toto rozpětí je váha 430g až moc. Let s motorem je v celku klidný, ale s vypnutým motorem je to padající cihla. Letadlo potřebuje pro let vyšší rychlost jinak lehce padá po křídle ve vývrtce dolu. Přestože jsem psal, že let je v celku klidný, je potřeba letadlo neustále řídit. Není to tedy model, u kterého můžete položit vysílač na zem a jít se zatím občerstvit. Motor Ray je dost hlučný a těžký... časem jej možná vyměním za jiný.  Měřené veličiny:
  Příkon pohonu: 224W
  Odběr proudu: 20A
  Statický tah: 720g
  Odběr osvětlení (denní režim): 0,6A (7W)
  Odběr osvětlení (noční režim): 0,1A (1W) - pro noční let je soustavě světel předřazen výkonový odpor 22 ohmu/5W


  Galerie:
  


  Strana:  1   2   3  


  FOTOGALERIE


  FOTOAKTUALITA:


  NAŠE LETIŠTĚ:

  AKTUÁLNÍ POČASÍ:
  HTML weather
  YoWindow.com yr.no

  Copyright © 2009-2017
  KARAS a ZDEKAR
  (tokaras@seznam.cz)


  TOPlist